Shein’ dan Alışveriş Yapmak – Sheinside

Merhaba,

Eski adıyla Sheinside, şimdiki adıyla Shein; alışveriş yapabileceğiniz çok güzel bir yurtdışı sitesi. Neden çok güzel? Kalite çok yüksek olmasada ortalamalarda ve satılan ürünlerin tasarımları çok güzel. Herkesin üzerinde olanı giymeyi sevmiyorsanız ve çok da fazla para ödemek istemiyorsanız bu site tam size göre.

Birçok markaya ürün tedarikçilik yapan Shein ,  ürünlerin birçoğunu kendi sitesi üzerinden daha uygun fiyatlarla satışa sunan hongkong merkezli alışveriş sitesi. Fiyatlar ortalama 20-30 $  arası harika orijinal ve şık kazaklar, bluzler, pantalonlar ve hatta hatta kabanlar bulabilirsiniz. Satın alınan ürünler yaklaşık bir hafta içerisinde gönderiliyor ve ortalama 15-20 gün ve 1 ay  gibi bir süre içerisinde adresinize bildiğiniz ptt ile ücretsiz olarak ulaşıyor. Gümrük’ e  takılmamak için herbir siparişi 100 dolardan düşük tutmak gerekiyor ancak kargo bedava olduğu için sorun olmuyor. Bu arada  kargonun ücretsiz olabilmesi için minimum 30 dolarlık alışveriş yapmanız gerekiyor.

Ödemelerinizi de Paypal ile yapabilirsiniz. Paypal ile detaylı bilgi için bu yazımı okuyun.

Shein ‘den aşama aşama nasıl alışveriş yaparsınız bunları da yazacağım. Şuan çok uykum geldi, şimdilik burayı terkediyorum. Shein ‘ daki ürünleri incelemeye başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

7 ay sonra..

Aylar sonra sonra yazının devamı yazabildim. Öyle ki uzun bir zaman ki, paypal kapanmış. Tüm internet aleminin göz bebeğinin Türkiye de kapanması çok üzücü.

Shein dan Alışveriş için paypal şart değil tabiki. Kredi kartı veya sanal kart olabilir. Ben kredi kartı ile aldım. Sanal kartla bir kez denedim hata verdi sonra çok uğraşmadım.   

 İngilizce gözünüzü korkutmasın zaten fotoğraflı ikonları var anlıyorsunuz. Bilmediğiniz kelimeler için de  translate e bakabilirsiniz. 

Shein
Shein

Türkçe dışında bir çok dil seçeneği mevcut

Aşağıdaki gibi kategorilerden istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Shein
Shein

Ürünü seçtikten sonra sepete gidiyorsunuz.

Shein
Sheinİlk kez yapılan alışverişlerde yapılan indirimden faydalanmak için üye olduktan sonra alışveriş yapmanız gerekiyor.  Üye olduktan sonra mailinize indirim kuponu veriyor, sepete gittiğinizde indirim uyguluyor. (29 usd. Üzeri alışveriş lerde ikinci ürüne %40) Gerçi şöyle bir durum var çok da heveslenmeyin benim gibi 🙂  % 40 indirimi hiç indirim yapılmamış fiyatı üzerinden uyguluyor. Yani zaten aldığın üründe %36 var ise sana %4 gibi bir indirim uygulanmış oluyor. Bu ilk alışveriş için verdiği kupon 1 ay geçerli(alttaki fotoğrafta kırmızı renkle yazan indirim kuponu gibi) 

Üye olduysanız bu  sayfa da indirim kuponu otomatik veriyor.

Shein
Shein

Adresin sayfası açılıyor, bilgilerinizi tam ve doğru girin.  Kargo zaten 3 hafta içinde gelecekmiş bir de yanlış bilgiler olursa çok beklersiniz çokk. Gerçi bilemiyorum bakalım kaç ay da gelecek benim ki 🙂  gelince mutlaka paylaşacağım 🙂

Bu arada standart Kargo secerseniz 30 usd üzerinde Kargo parası almıyor. Daha hızlı gelsin diyorsanız bedeli 25 usd.

Shein
Shein

Ben Siparişi kaydeti çıktım,  ertesi gün alışverişi tamamladım. Dolayısıyla adres bilgileri vs. otomatik geldi. Kart işlemini yapmadan önce EDIT yazan yerden kart detaylarını kontrol edip girin,  direk PUY NOW butonuna tıklayıp ödemek istediğinizde,  paypal’a yönlendirme yapıyor. Edit den girip düzenlemek gerekli yani Credit card or debit card ı seçeceksiniz.


Shein
Shein

Edit ten açılan sayfa aşağıdaki gibi

Shein
Shein

Ödemeden sonraki ekran

Ve bitti..

Shein
Shein

Daha sonra My Order’ dan vermiş olduğunuz sipariş durumunu kontrol edebilirsiniz.

Shein
Shein

 

Biraz karışık gibi ama olsun, kızlar biz yaparız.

Öptüm bye 🙂

Shein ‘ daki ürünleri incelemeye başlamak için buraya  veya fotoğrafa tıklayabilirsiniz.

1.5 ay sonra.. 

Ceket ve etek sonunda geldi.Direk eve teslim oldu,  tabi ben artık aldığımı bile unutmuştum,  daha kısa sürede gelenler olabilir fakat benim siparişimin  gelmesi 1.5 sürdü. 

SheIn - Shein dan alışveriş yapmak

10 thoughts on “Shein’ dan Alışveriş Yapmak – Sheinside

  1. retail price 98usd diyo ama benim aldıklarım subtotal45 hangi ücreti ödeyeceğim bilginiz var mı ?? Ve ithalat sınırı 30 usd galiba 30 un üstünde alım yapamıyormuyuz???

    1. Merhaba aldığınız kadarını ödersiniz, ben 80 dolarlık almıştım, kargo sınırı 100 dolar diye biliyorum. Yani yine de alabilirsiniz 100 dolardan fazla ama gümrükte takılabilir ve ek maliyet olabilir diye biliyorum.

  2. merhaba 🙂 öncelikle bilgilendirme için çok teşekkürler 🙂 benim sorum şu kredi kartına normaldeki gibi taksit yapılabiliyor mu acaba?

    1. Merhaba 😉 benim aldığım zamanda ve kartta yoktu. Olduğunu da düşünmüyorum fakat tek çekim yapıp, alışveriş tutarını bankanızla görüşüp taksitlendirme yaptırabilirsiniz. Shein’ a da mail attım dönüş gelirse size de yazarım 🙂

    2. Tekrar merhaba, visa ve Mastercard a taksit yapabilir mișsiniz destek hattından bu şekilde dönüş yaptılar fakat siz yine de işlemi sonlandirma ekranın da mutlaka bakın taksit yapıyor mu diye

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir